ODKAZY

 

Centrální vysavače

Beam je světoznámá značka centrálních vysavačů. Značka je součástí holdingu Electrolux, což je největší světový výrobce na centrální vysavače. Stále více a více zákazníků se zajímá o možnosti centrálního vysávání, neváhejte a pořiďte si centrální vysavače právě nyní.

Garážová vrata

Společnost Olymps Door je předním dodavatelem garážových sekčních vrat ve střední Evropě. Vzhledem ke zkušenostem jsme schopni nabídnout garážová vrata do všech možných domů i komerčních center. Na našich stránkách objevíte i návrhář vrat.

Server AiNews obsahuje 1190 článků a 37 čekají na schválení administrátorem.

Líbí se vám tento web

 

 39%

 

 26%

 

 7%

 

 10%

 

 17%

odpovědí: 136
Kategorie: Zábava a hobby
neniobr.jpg

Je léto a to je nejlepší doba pro pozorování noční oblohy. Lze tedy uvažovat o koupi svého prvního dalekohledu. Než se rozhodnete pro koupi dalekohledu, jsou zde tři věci:

1. Nespěchejte. Budete muset udělat malý průzkum, než si budete moci vybrat dalekohled, který vyhovuje vašim potřebám. Projděte si diskuzní fora dalších lidí, kteří mají toto hobby a přečtěte si příspěvky nebo se přímo zeptejte, jaký dalekohled by byl pro Vaše potřeby vhodný. Jiní Vám určitě rádi poradí. Případně je možné se zeptat prostřednictvím našeho eshopu, kde Vám rádi poradíme.
2. Nekoukejte příliš na své peníze. Na dalekohled byste si měli vyčlenit poměrně velikou investici. Úspora peněz na levný dalekohled Vám přinese jenom zklamání. Jistě, můžete si pořídit na start dalekohled pod 1.500,- Kč, ale důrazně doporučujeme, abyste nevyhazovali peníze na tento výrobek. Řádný astronomický dalekohled stojí více než 5.000,- Kč.
3. Nekupujte si dalekohled v obchodním domu, ať již kamenném nebo na internetu. Ceny budou možná nízké, ale kvalita optiky, montáže a materiálů je nízká. Držte se renomovaných značek.  Na dalekohledy existují samozřejmě specializované obchody s optikou, případně internetoví prodejci, pro které je obchod i koníčkem.
Další „magií“ je nastavení dalekohledu. Volba závisí na tom, co chcete dělat. Některá nastavení dalekohledů jsou nejlepší pro vidění planety, jiné pro objevování vzdálených galaxií. Dalekohledy jsou více než pouze trubka na prohlížení nebe. Je to systém, který obsahuje hlavní funkcionalitu, hledáček, více než jeden okulár, stativ, a možná i adaptér na fotoaparát.
Na našich stránkách naleznete k zakoupení veliké množství dalekohledů, s jejich výběrem Vám samozřejmě poradíme. Radu dostanete i v naší kamenné prodejně v Českých Budějovicích.
 autor: petr
vytvořeno - 31.5.2011
Počet shlédnutí: 1505

AiVision na TwitteruAiVision na Twitteru